Strona Główna

 

Archiwum artykułów

 

„Noc z matematyką”

W nocy z 24 na 25 marca 2017 r. w naszej szkole odbyła się „Noc z matematyką”. Uczestnikami tego wydarzenia byli uczniowie z klas piątych i szóstych oraz uczniowie Zespołu Szkół Morskich, którzy wspólnie pracowali pod czujnym okiem nauczycieli - pani Magdaleny Kasprzykowskiej i pani Doroty Jastrzębskiej. Zajęcia odbyły się w ramach realizacji projektu „W świecie matematyki” dofinansowanego przez Fundację mBanku.

Celem działań było przełamanie stereotypu, iż matematyka jest nudna i trudna do przyswojenia oraz pokazanie, że z matematyką można miło spędzać czas.

Zajęcia rozpoczęły się w piątek o godz. 19.00. Na początku uczniowie w trzyosobowych grupach, z pomocą starszych kolegów z Zespołu Szkół Morskich, rozwiązywali różne niestandardowe zadania, układali tangram, domino matematyczne, rozwiązywali krzyżówki i wykreślanki z dziedziny matematyki oraz wykonywali zadanie ćwiczące spostrzegawczość.

Po dwugodzinnych zmaganiach z matematyką nadszedł czas na przerwę, w czasie której zjedzono pizzę.

Następnie uczniowie, podzieleni na dwa zespoły, wyruszyli na matematyczne podchody. Z pełnym zaangażowaniem pracowali rozwiązując kolejne zadania. Wiedzieli, że liczy się nie tylko wiedza matematyczna, ale również umiejętność współpracy w zespole, kreatywność, właściwy podział zadań.

W nagrodę za poświecenie i świetną zabawę uczestnicy „Nocy z matematyką” obejrzeli projekcję kilku wybranych przez siebie filmów.

Nocna zabawa z matematyką zakończyła się w sobotę o godz. 7.00. Wszystkim zainteresowanym dostarczyła niezapomnianych wrażeń, a założony cel został osiągnięty.

  Projekt dofinansowała Fundacja mBanku. 

 

Magdalena Kasprzykowska