Artykuły bieżące

Archiwum artykułów

Świetlik

„Światowy Dzień Pluszowego Misia”

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały szkolną bibliotekę. „Przybyły” tu ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów.

Na spotkaniach, które odbyły się w dniach od 22 do 25 listopada uczniowie klas II poznali historię święta, opowiadali o swoich maskotkach, wspólnie recytowali wiersze o misiach i bawili się przy „misiowych” piosenkach. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, degustację miodku i wspólne rysowanie portretu misia. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach uczniów na długi czas.

Dorota Adryańczyk

Joanna Gawrońska