Strona Główna

 

Archiwum artykułów

 

Awans siatkarzy Trójki do Finału Wojewódzkiego!!!

W czwartek 28.03.2019 roku SP3 Darłowo było organizatorem turnieju półfinałowego w mini piłce siatkowej „czwórki” chłopców. Zawody odbywały się na sali Zespołu Szkół im. St. Żeromskiego w Darłowie, na dwóch boiskach. Do Darłowa przyjechali zwycięzcy i drużyny z drugich miejsc zawodów regionalnych. Zawodnicy z Koszalina, Kołobrzegu, Międzyzdrojów i Darłowa stworzyli bardzo emocjonującą sportową rywalizację.

W pierwszym meczu zawodnicy z SP3 Darłowo zmierzyli się zespołem z Kołobrzegu, mecz ten decydował o wejściu do finału i automatycznym awansie do Finału Wojewódzkiego. Całe spotkanie stało na wyrównanym i wysokim poziomie sportowym. Zarówno zawodnicy z Darłowa jak i Kołobrzegu wiedzieli jaki ciężar niesie za sobą to spotkanie co było widać na początku spotkania, duża ilość błędów. Pierwszy set wygrali zawodnicy z Darłowa, drugiego z Kołobrzegu. Trzeci set, decydujący, był najlepszym pokazem mini siatkówki. Dużo zaangażowania, walki o każdy metr boiska, długie wymiany, to wszystko co każdy z trenerów chciałby widzieć w każdym secie, meczu. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszli chłopcy z SP3 Darłowo i awansowali do finału. W finale spotkali się z zespołem z Koszalina. Mecz zaprzyjaźnionych drużyn stał na dobrym poziomie siatkarskim, minimalne różnice w dwóch setach i wygrana zespołu z Koszalina. Awans do Finału Wojewódzkiego uzyskały zespoły z SP3 Darłowo i SP1 Koszalin.

Cały turniej można uznać za bardzo udany. Każdy zespół wyjechał z dużym doświadczeniem. Było to kolejne spotkanie zawodników, trenerów z którego każdy wyniesie coś dla siebie. Wszystko odbyło się w rodzinnej siatkarskiej atmosferze. Zawodnicy na koniec turnieju otrzymali dyplomy, puchary i medale, które wręczyli Dyrektor SP3 Darłowo Bożena Tatuśko i Przewodniczący Okręgowego SZS Grzegorz Zaganiacz.

Remigiusz Wiernicki