Strona Główna

 

Archiwum artykułów

 

„Matematyka od kuchni”

 

Dnia 29 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie uczniowie klasy 6C pod opieką pani Magdaleny Kasprzykowskiej – nauczyciela matematyki, uczestniczyli w warsztatach kulinarnych „Matematyka od kuchni”, które odbyły się w ramach realizacji projektu „W świecie matematyki” dofinansowanego przez Fundację mBanku.

Celem tego działania było pokazanie praktycznego zastosowania wiedzy i umiejętności matematycznych w życiu codziennym, kształcenie umiejętności współdziałania w grupie, dzielenia się rolami i zadaniami.

Uczestnicy warsztatów pracowali w czterech grupach, każda przygotowywała cos innego. W czasie zajęć dzieci przygotowały sałatkę jarzynową, sałatkę owocową, sałatkę grecką oraz zdrowe i kolorowe kanapki.

Podczas przygotowywania tych smakołyków uczniowie oprócz zdobywania nowych doświadczeń i świetnej zabawy wykorzystywali takie umiejętności matematyczne jak: zamiana jednostek masy, ważenie, jednostki pojemności, proporcje, obliczali kaloryczność posiłków, dopasowywali kształty brył do przedmiotów wykorzystywanych w kuchni.

Wszystkie potrawy zostały przygotowane z należytą dokładnością i starannością a do tego smakowały wyśmienicie.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.