Strona Główna

 

Archiwum artykułów

 

II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w siatkówce chłopców

Reprezentacja chłopców SP3 Darłowo wystąpiła w Sławnie w Mistrzostwach Powiatu Sławieńskiego w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

W turnieju udział wzięło 10 drużyn szkół gimnazjalnych i podstawowych z naszego powiatu. Rozlosowano 3 grupy, zawodnicy z Darłowa trafili na reprezentację Żukowa i Wrześnicy. Grano do 15 punktów, do dwóch wygranych setów. Zawodnicy z „Trójki” wygrali swoje mecze w grupie po 2:0 i awansowali do ścisłego finału. W fazie finałowej pierwszy mecz stoczyli z głównymi faworytami całego turnieju, starszymi kolegami z Gimnazjum Darłowo. W meczu tym nie brakowało walki i zwrotów akcji. Duże zaangażowanie wiele długich i ciekawych wymian na wysokim poziomie sportowym. Szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną raz na drugą stronę. Młodsi koledzy z SP3 napędzili trochę strachu i zmusili gimnazjalistów do zaprezentowania swoich najwyższych umiejętności. Choć reprezentacja SP3 przegrała 2:0 w setach, to w każdym na przewagi, co jest dużym sukcesem chłopaków z SP3 Darłowo. W kolejnym meczu pokonali 2:0 zespół ze Sławna i zajęli II miejsce w całym turnieju. Naszym chłopakom należą się duże brawa za postawę w całym turnieju, a kolegom z gimnazjum życzymy dalszych sukcesów na kolejnych szczeblach.

Skład drużyny: Kuczorski Oktawian, Ignaczak Oliwier, Bińkowski Jakub, Soroko Oliwier, Meger Gracjan, Barancewicz Marcel, Kaziszyn Igor, Kozak Eryk, Krzemiński Patryk.

Remigiusz Wiernicki