Menu Menu SP3 Darłowo

Rozpoczął się nowy rok szkolny

1 września 2004 roku w naszej szkole rozpoczął się kolejny, nowy rok szkolny.

Odbyło się uroczyste otwarcie nowo oddanej do użytku sali multimedialnej. Obecni byli:

Burmistrz Miasta Darłowo - Arkadiusz Klimowicz,

Przewodniczący Rady Miejskiej - Jacek Szulc,

Radny  Rady Miasta Darłowo - Zbigniew Grosz,

Proboszcz Parafii św. Gertrudy -  ks. Eugeniusz Gnibba,

Zastępca Komendanta Strażnicy Straży Granicznej  - mjr Waldemar Parus,

Przewodniczący Rady Szkoły - Zygmunt Jęcka,

oraz panie dyrektor Hanna Mikulska i Katarzyna Łusiewicz.

Naukę w szkole podjęło 845 uczniów. Zajęcia prowadzi 58 nauczycieli. Wśród nich jest 10 nauczycieli dyplomowanych, 43 - mianowanych, 4 - kontraktowych i 1 stażysta. Szkoła zatrudnia pedagoga, psychologa oraz 2 logopedów. O bezpieczeństwo uczniów dodatkowo troszczy się ochroniarz.

Lekcje odbywają się w systemie dwuzmianowym od godziny 730 do 1630, a w piątki do 1450.

Szkoła dysponuje 23 salami lekcyjnymi, w tym 10 z telewizorami i magnetowidami. W sali informatycznej znajduje się 9 stanowisk komputerowych. W sali multimedialnej jest 11 stanowisk komputerowych, serwer i projektor. Obie pracownie z komputerami posiadają stałe łącze internetowe. Oprócz tego szkoła posiada dwie sale gimnastyczne, bibliotekę i czytelnię. W szkole w godzinach od 730-1600 funkcjonuje świetlica.