Archiwum artykułów

Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej i Niemieckiej

11.06.2015r. odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej i Niemieckiej, który od ubiegłego roku ma rangę konkursu powiatowego.

Tym razem mieliśmy okazję gościć uczniów z Darłówka, Niemicy, Kopnicy, Dąbek, Słowina, Jeżyczek oraz Wrześnicy.

Wiersze w dwóch kategoriach wiekowych oceniane były przez jury w składzie: pan Andrzej Protasewicz - dyrektor SP3 w Darłowie, Pan Zbigniew Mielczarski - kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych oraz nasi specjalni goście ze Szwajcarii - państwo Heidi i Reiner Kern.

Uczniowie prezentowali wiersze w językach angielskim lub niemieckim o różnorodnej tematyce, wzbogacając swoje występy rekwizytami i strojem.

Po zakończeniu części konkursowej na uczestników czekała jeszcze nie lada niespodzianka - pani Kern pięknie zaprezentowała wiersz  w języku niemieckim.

Po słodkim poczęstunku wszyscy uczestnicy konkursu z napięciem wysłuchali werdyktu jury:

kategoria I-III

I miejsce Julia Giś (SP Niemica),

II miejsce Weronika Jędrzejewska (STO Darłówko),

III miejsce Kinga Nałęcz-Szatkowska (SP3 Darłowo),

kategoria IV-VI III

I miejsce Hanna Filipek (ZSS Słowino),

II miejsce Piotr Szymczak (SP3 Darłowo),

III miejsce Wiktoria Drop (ZS Kopnica).

Wyróżnieni uczniowie oprócz dyplomów otrzymali atrakcyjne nagrody, a pozostali, którzy w tym roku mieli trochę mniej szczęścia – długopisy i pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.

Do zobaczenia w przyszłym roku!