Archiwum artykułów

Polska bliska i znana trzecioklasistom z  powiatu sławieńskiego!!!

26 marca 2015r. w naszej szkole odbył się III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Polsce dla uczniów klas  trzecich. Trzyosobowe zespoły reprezentowały 13 szkół - z Darłówka, Jarosławca, Kopnicy, Jeżyczek, Korlina, Postomina, Dobiesławia, Słowina, Staniewic, Lejkowa, Starego Jarosławia, Sławna oraz Darłowa. Honorowym patronatem konkurs objęli: Starosta Powiatu Sławieńskiego p. Wojciech Wiśniowski, Burmistrz Miasta Darłowa, p. Arkadiusz Klimowicz i Wójt Gminy Darłowo, p. Radosław Głażewski. Najważniejsze urzędy naszej Małej Ojczyzny były również fundatorami atrakcyjnych nagród i dyplomów dla wszystkich uczestników konkursu. Cenne nagrody ufundowały również: Hotel „Lidia”, Park Wodny „Jan”, Bank Spółdzielczy i Bank PKO BP. Przedstawiciele patronatów i sponsorów wchodzili także w skład jury. Uczniowie zmagali się z urozmaiconymi zadaniami dotyczącymi polskiej historii, położenia kraju w Europie, pomników, sławnych postaci, utworów muzycznych, legend, fauny i flory. Wykazali się bogatą oraz wszechstronną wiedzą. Na statuetkę konkursową zasłużyły jednak tylko trzy zespoły, które uzyskały największą ilość punktów.

I miejsce zajęła drużyna gospodarzy w składzie:

Bartosz Kołaczkowski,

Oliwier Tetzlaff,

Przemysław Ulanowski

II  miejsce zdobyła – drużyna z Zespołu Szkół Społecznych STO w Darłówku:

Jessika Erdmann,

Jakub Tomczyk,

Jakub Tarkowski

a na III miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sławnie w składzie:

Oliwia Hennig,

Mikołaj Sielecki,

Katarzyna Galik.

Gratulujemy wiedzy i umiejętności wszystkim uczestnikom. Współorganizatorom i fundatorom nagród bardzo dziękujemy.