Archiwum artykułów

Wyróżnienie szkolnego koła astronomicznego „Orion”

Nasze koło astronomiczne „Orion” otrzymało wyróżnienie w 5 edycji konkursu „A jednak się kręci” na najlepsze zajęcia o tematyce astronomicznej.

Koło prowadzi swoją działalność od 2010r a jego uczestnikami są uczniowie klas V i VI. Tematyka zajęć dostosowana jest do potrzeb i możliwości młodego odkrywcy. W czasie spotkań uczniowie analizują budowę planet i innych obiektów Układu Słonecznego, zajmują się eksploracją kosmosu, prowadzą obserwacje, korzystają z fachowej literatury i technologii IT oraz rozwiązują łamigłówki. Mają możliwość rozwijania pasji badawczej, a wiedzę poznaną na lekcjach wykorzystują do rozwiązywania „kosmicznych problemów”, kształcą także umiejętność obserwacji nieba oraz uczestniczą w konkursach. W roku szkolnym 2013/2014 zajęli I miejsce w Powiatowym Konkurs Wiedzy o Kosmosie „Nieskończony Wszechświat”, a Hania Pawlicka (obecnie uczennica gimnazjum) zajęła IX miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Astronomicznym „Astrolabium”. Mamy nadzieję, że koło będzie się nadal rozwijać, a „młodym astronomom” nie zabraknie chęci i zapału do poznawania kosmosu.