Archiwum artykułów

Zdrowo jem, zdrowo rosnę

ZDROWO JEM, ZDROWO ROSNĘ – pod takim hasłem 21 października odbyły się zajęcia w świetlicy szkolnej. Wspólnie z dziećmi omówiłyśmy elementy zdrowego stylu życia, zasady żywienia oraz odpowiedni sposób uchronienia się przed przeziębieniami. Nasi uczniowie bardzo dobrze znają teorię. Przeszliśmy więc do praktyki. Z jabłek i marchewek, przy użyciu sokowirówki zrobiliśmy pyszny, zdrowy, pełen witamin, prawdziwy sok. W trakcie przygotowań, obierania warzyw i owoców wybrane dzieci czytały głośno wiersz Brzechwy „Na straganie”, oraz wymyślały opowiadanie go historyjki obrazkowej. Na koniec posprzątaliśmy po naszych kulinarnych zajęciach. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą długo wspominać tę lekcję przygotowywania zdrowych posiłków.

Alicja Głodowska

Agnieszka Zdunek