Archiwum artykułów

Przedstawienie „Wołanie o pomoc”

Starsi uczniowie znęcają się nad młodszym kolegą. Wymuszają od niego pieniądze i grożą. Dziecko udaje się po pomoc do rodziców… Jak ci reagują? Czy uważnie słuchają? Lekceważą, poniżają, odsyłają, wymawiając się brakiem czasu, czy udzielają wsparcia? Takie scenki z życia rodzinnego zaprezentowali w czasie wywiadówki rodzicom i opiekunom uczniowie z koła artystycznego. Krótkie przedstawienie poruszało ważny problem agresji i przemocy dotyczący wielu nastolatków. Miało na celu uświadomić rodziców i pokazać, jak można reagować i pomóc. Serdecznie dziękujemy pani psycholog Karolinie Kaczyńskiej, która przeprowadziła interesującą prelekcję, udzieliła rad i wskazówek, jak postąpić, jak rozmawiać z dziećmi, do kogo udać się po pomoc. Zachęcała także do udziału w szkoleniu „Szkoła dla Rodziców” prowadzonym w SP3 w Darłowie.

Halina Bajor, Barbara Kalinowska, Anna Rudzka