Archiwum artykułów

Warsztaty „Wspólne wykonywanie ozdób choinkowych”

Radosny czas Adwentu wprowadza nas w radość Świąt Bożego Narodzenia. Tradycją naszych dziadków były wspólne wieczory poświęcone np. na przygotowywanie ozdób choinkowych. W dzisiejszym zagonionym świecie tradycja ta podupadła. Rodziny coraz mniej czasu spędzają wspólnie, bądź spędzają go przed ekranami telewizorów czy komputerów. Rodzicom brakuje pomysłów na wspólne spędzanie czasu z dziećmi.

Rozpoczynając Tydzień Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin parafia pw. św. Gertrudy w Darłowie zorganizowała pierwsze warsztaty dla rodziców i dzieci. Celem tych warsztatów było stworzenie okazji rodzicom i dzieciom do wspólnego spędzania czasu, do radości wspólnego tworzenia, do odkrywania radości bycia razem.

Podczas tych pierwszych warsztatów rodzice wraz z dziećmi mieli okazję wykonać ozdoby choinkowe pod okiem pań: Justyny Tomczyk ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie, Kazimiery Rymer z Niepublicznego Przedszkola „Sasetka” w Darłowie i Wiolety Sominka. Podczas warsztatów powstały przeróżne bombki, piękne Anioły, Mikołajowe uchwyty na serwetki, małe choineczki, gwiazdki i łańcuchy. Pracom towarzyszyło wiele radości. Dzieci wspierane przez rodziców cierpliwie przygotowywały kolejne elementy ozdób. W tej twórczej pasji wszyscy puszczali wodze fantazji ozdabiając swoje prace.

Radość ze wspólnego bycia razem i wspaniała atmosfera warsztatów sprawiła, że wszyscy pytali kiedy będą następne takie warsztaty. Niektórzy proponowali, by odbyły się już za tydzień. Pod koniec pracy wszyscy zostali poczęstowani przez panią Kazimierę jabłkami z jej ogrodu i ciastem przez Ks. Proboszcza. W radosnych nastrojach, z rękami pełnymi wykonanych przez siebie ozdób rozeszliśmy się do domów planując następne warsztaty.

Krystyna Staruch