Archiwum artykułów

Gramatyczne potyczki klas szóstych

„Z gramatyką za pan brat” - takie hasło przyświecało uczestnikom Szkolnego Konkursu Gramatycznego dla klas VI, który odbył się 08 czerwca 2017r. w naszej szkole. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności i poszerzanie wiedzy z zakresu gramatyki języka polskiego, propagowanie dbałości o poprawność językową oraz kulturę słowa. Do udziału w konkursie zaproszeni zostali przedstawiciele klas szóstych. Uczestnicy konkursu, zmagając się z licznymi pytaniami udowodnili, że nasza gramatyka nie jest taka straszna i doskonale znają tajniki skomplikowanej polszczyzny.

Zwycięzcą została klasa VIc (Matylda Bukowska, Mateusz Król, Dorian Borkowski), drugie miejsce zajęli uczniowie klasy VId (Karolina Galińska, Dominik Puzyniak), zaś trzecie VIa (Wioletta Brzozowska, Karina Tiupin- Szulc, Oliwia Niedzielska).

Wszyscy uczestnicy, oprócz pamiątkowych dyplomów, otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Zwycięzcom gratulujemy sukcesu.