Archiwum artykułów

„Co wiemy o Świętach Bożego Narodzenia. Tradycje i zwyczaje”

To już po raz piąty trzecioklasiści mogli wziąć udział w konkursie bożonarodzeniowym. Okazało się, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 doskonale znają tradycje i zwyczaje świąteczne. Teksty kolęd także nie są im obce. Nietrudnym zadaniem jest  przygotowanie menu typowej wieczerzy wigilijnej. Najtrudniejsze zadania to pakowanie prezentu na czas, czy ubieranie choinki według instrukcji. Nieważne ile punktów drużyna zdobyła, najważniejsze jest  to, że dzieci współpracowały zgodnie, w miłej, sprzyjającej atmosferze świątecznej. Jury, w którym zasiadł przedstawiciel MPGK i przedstawiciel Rady Pedagogicznej, zdecydowało, że miejsce III uzyskała drużyna w składzie: Tobiasz Kopiński, Krystian Pluta, Lila Grykień i Mikołaj Szwałek. Na drugim miejscu uplasowała się grupa w składzie: Marcel Skrzydlewski, Jakub Kijo, Jakub Dydyna, Julia Jędrzejczak. Pierwsze miejsce powędrowało do Hanny Bagnuckiej, Wiktorii Wieczorek, Fabiana Leszczyńskiego i Wojciecha Pióreckiego. Wszyscy otrzymali piękne nagrody, które zasponsorowało MPGK. Gratulujemy! Życzymy wszystkim zdrowych, rodzinnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.