Archiwum artykułów

Zmagania z ekologią

22 marca w naszej szkole odbyła się trzecia edycja szkolnego konkursu pt. „Zmagania z ekologią”. Tajniki tego bardzo ważnego zagadnienia zgłębili reprezentanci klas czwartych. Musieli zmierzyć się z wieloma różnorodnymi zadaniami. Zagadnienia i pytania były ułożone tak, aby zdobyta wiedza mogła być wykorzystana w życiu codziennym, podczas wycieczek czy rodzinnych spacerów.

O miano najlepszych ekologów walczyły cztery trzyosobowe zespoły. Uczestnicy rozwiązywali krzyżówki, rozpoznawali tropy zwierząt leśnych, wyjaśniali znaczenie ekoznaków, które umieszczane są na produktach czy ich opakowaniach, układali puzzle, rozpoznawali leśne ssaki oraz polskie gatunki płazów i gadów. Dzieci wykazały się bardzo wysokim stopniem wiedzy ekologicznej i przyrodniczej. Po zaciekłej rywalizacji, komisja w składzie: p. Barbara Kalinowska i p. Justyna Tomczyk, wyłoniła zwycięzców konkursu.

I miejsce zajął zespół klasy IV C w składzie: Agata Kuriata, Hubert Ogłoza, Marcel Wojciechowski.

II miejsce klasa IV D: Agata Karlikowska, Lena Ejankowska, Mateusz Bogdan.

III miejsce klasa IV B: Zuzanna Bednarczyk, Maria Pinkowska, Miłosz Mioduszewski.

Wyróżnienie otrzymali uczniowie klasy IV A: Julia Hűbner, Karolina Wiczkowska, Aleksander Skok.

Dzięki wsparciu Rady Rodziców wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, za co serdecznie dziękujemy.

Monika Kosowska