Archiwum artykułów

Akademia Bezpiecznego Puchatka

Od września 2017 roku uczniowie klas I naszej szkoły uczestniczą w programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

Wychowawcy klas realizują program przez cały rok szkolny, poprzez prowadzenie zajęć związanych z bezpieczeństwem, doskonaleniem zapamiętywania, koncentracji oraz rozwijania kreatywności na podstawie otrzymanych materiałów i książeczek edukacyjnych.

Pani Wioletta Mordacz, która jest nauczycielem koordynującym wyżej wymieniony program w naszej szkole, przeprowadziła dotychczas  w klasie Ic i Id pokazy z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Przygotowała również, wspólnie z uczniami klasy IIa z koła teatralno-tanecznego „Ruch i Słowo” przedstawienie dla pierwszaków pt. „Leśna Szkoła Ruchu Drogowego”, dzięki któremu mogli poszerzyć swoją wiedzę o zasadach ruchu drogowego.

Dodatkowo, jeszcze w styczniu najmłodsi uczniowie będą mogli się sprawdzić w „Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa”.

Pod koniec roku szkolnego, szkoła otrzyma certyfikat, potwierdzający udział w programie.