Archiwum artykułów

Turniej „Matematyczne łamanie głowy”

24 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie odbył się turniej „Matematyczne łamanie głowy” pomiędzy uczniami, nauczycielami i rodzicami. Turniej odbył się w ramach realizacji projektu „W świecie matematyki” dofinansowanego przez Fundację mBanku.

W turnieju wzięło udział dziewięć trzyosobowych drużyn, siedem drużyn stanowili uczniowie klas V, jedną rodzice uczniów naszej szkoły i jedną nauczyciele.

Drużyny rywalizowały ze sobą w takich konkurencjach jak: quiz wiedzy matematycznej, domino matematyczne, układanki tangramowe, krzyżówka z hasłem oraz łamigłówki: podstaw liczbę, idź do celu, z zapałkami.

Celem turnieju było pokazanie, iż matematyka to nie tylko rozwiązywanie trudnych zadań ale również źródło wspaniałej i ciekawej zabawy. Uczestnicy w trakcie konkurencji mogli rozwijać swoje  matematyczne zainteresowania, ćwiczyli umiejętność logicznego i szybkiego myślenia, kształtowali umiejętność współpracy, poczucia odpowiedzialności, a także konieczność doboru odpowiedniej strategii działania.

Po długiej i zaciętej rywalizacji zwycięzcą została drużyna uczniów klasy VB: Aleksandra Leska, Kacper Kasprzykowski, Szymon Kunysz, II miejsce zajęła drużyna nauczycieli: pani Anna Lichańska, pani Małgorzata Wawulska oraz pan Artur Hamerling, III miejsce zajęła drużyna klasy VG: Filip Karczewski, Marceli Lubowiecki i Alicja Bobrowska.

Nad przebiegiem całego turnieju czuwało jury w składzie: pani Bożena Tatuśko –dyrektor SP 3 w Darłowie, pani Katarzyna Łusiewicz – wicedyrektor SP3, pani Marta Sołtan – nauczyciel fizyki i matematyki oraz pani Magdalena Kasprzykowska – nauczyciel matematyki.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody ufundowane przez Fundację mBanku.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Magdalena Kasprzykowska