Archiwum artykułów

NASZA DRUŻYNA NA III MIEJSCU

13 listopada reprezentacja naszej szkoły zdobyła III miejsce w I Multimedialnym Międzyszkolnym Konkursie Historycznym „Walki Polaków o niepodległość i granice”. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 7 w Koszalinie pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Koszalina i senatora Rzeczypospolitej Polskiej Piotra Zientarskiego. Drużyna w składzie: Dominika Byrwa, Mateusz Król, Jacek Wachowiak wystąpiła pod opieką pana Radosława Kmiecika. Uczniowie w trakcie zaciętych zmagań musieli wykazać się ponadprzeciętną wiedzą dotyczącą historii Polski w latach 1772 - 1922. Członkowie wszystkich drużyn rozwiązywali indywidualnie test historyczny, a następnie zespołowo odpowiadali na pytania opisujące wydarzenia z okresu od rozbiorów Polski, poprzez walki o odzyskanie niepodległości do wyznaczenia granic państwa polskiego po I wojnie światowej. Reprezentacji naszej szkoły gratulujemy zajęcia trzeciego miejsca na podium i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

R. Kmiecik