Archiwum artykułów

Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej

17 października uczniowie klas IV, V i VI naszej szkoły uczestniczyli w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej w Niemicy. W Turnieju udział wzięło 8 zespołów z powiatu sławieńskiego. Rozgrywki odbywały się w dwóch rozlosowanych grupach. Zawodnicy z SP 3 Darłowo trafili do grupy B z zespołami ze Sławna, Warszkowa i Wrześnicy. W pierwszym meczu drużyna z Darłowa zagrała derby ze Sławnem (późniejszym mistrzem powiatu), po meczu walki i wielu dogodnych sytuacji obu drużyn padł remis 0:0. W kolejnym starciu w grupie B spotkały się zespoły z SP Darłowa oraz SP Wrześnica. Dobrze mecz zaczął się dla chłopców z Darłowa i po kilku minutach zespół ten prowadził 1:0. Jednak nie długo darłowianie cieszyli się z prowadzenia dwa proste błędy, chwila nieuwagi i rozprężenia zostały wykorzystane przez zespół z Wrześnicy, który dwukrotnie pokonał bramkarza z Darłowa i wyszedł na prowadzenie. W kolejnych minutach dużą przewagę posiadali zawodnicy z „3” lecz nie mogli pokonać dobrze spisującego się bramkarza z Wrześnicy. W kolejnym meczu SP 3 Darłowo pewnie pokonało zespół z Warszkowa. Niestety to zwycięstwo okazało się niedostateczne by wyjść z grupy, a zwodnicy z Darłowa zostali sklasyfikowani na miejscach 5-8.

Kolejny turniej i kolejna lekcja do odrobienia. Tym razem mecze pokazały jak wyrównany jest poziom. W każdym pojedynku bez względu na wynik należy zachowywać bardzo dużą koncentrację przez całe spotkanie, gdyż każda chwila nie uwagi, na co czeka przeciwnik może kosztować utratę bramki. Zawodnicy z SP 3 Darłowa na pewno teraz będą o tym pamiętać. Wszyscy zostawili dużo zdrowia i bawili się w dyscyplinę, którą kochają bo SPORT to dobra ZABAWA!!!

Skład zespołu: B. Bukowski, K. Wierszel, B. Ordak, M. Wójcik, P. Szopiński, W. Gręda, M. Woszczyk, B. Zorn, D. Szaryk, K. Koński.

Remigiusz Wiernicki