Archiwum artykułów

Lekcja z okazji Światowego Dnia Wody

Dzisiaj uczniowie klas VIIIc ,VIIIe i VIb gościli swoich młodszych kolegów z klasy  IIc wraz z wychowawcą. Z okazji Światowego Dnia Wody przygotowali dla nich pogadankę dotyczącą właściwości tego niezbędnego do życia składnika, przeplataną doświadczeniami. Były: fontanna Herona, nurek Kartezjusza, „tornado w butelce” i wiele innych ciekawych eksperymentów. Uczniowie wyjaśniali  zachodzące zjawiska fizyczne, wskazywali przykłady, z którymi dzieci spotykają się  w życiu codziennym, chętnie dzielili się posiadaną wiedzą. W czasie spotkania poruszono  także problem zanieczyszczeń wód i ich ochrony, a uczennice klasy VIb zaprezentowały  jedną z metod oczyszczania - filtrację. Nad przebiegiem  przedsięwzięcia czuwały p. Barbara Kalinowska i p. Monika Kosowska. Taka forma lekcji podobała się wszystkim uczestnikom spotkania. Podziękowaniem były wielkie brawa, uśmiechy i wspólna fotografia.

B. Kalinowska