Menu Menu SP3 Darłowo

ANDRZEJKOWE HARCE W „TRÓJCE”

Jest 27 listopada, poniedziałek, za oknem chłód i jesienna mgła a w klasach mrugają płomyki świec, słychać gwar i śmiech.

W tym czasie bowiem uczniowie wraz z wychowawcami organizują andrzejkowe wróżby, zabawy, konkursy.

Dużo pomysłów na ten dzień miała klasa III c,  w której  uczestnicy wierni tradycji chcieli poznać swoją przyszłość. W zabawie, gdzie prym wiodły wróżby tradycyjne, było miejsce na czytanie horoskopu, rozwiązywanie andrzejkowej krzyżówki, rozszyfrowywanie zakodowanego opowiadania oraz poczęstunek. Jednak najwięcej satysfakcji z dobrze spełnionego zadania miały dziewczynki, które samodzielnie wykonały lemoniadę ze świeżych cytryn. Zaimponowało to chłopcom, którzy z ochotą zasmakowali w napoju. I nawet odstające uszy swojej wybranki, czy niezbyt ciekawy zawód  przyszłego męża, nie przeszkodziły we wspólnej zabawie.

Takie spotkania zorganizowano w wielu klasach, a po południu...

w naszej szkole odbył się „WIECZÓR ANDRZEJKOWY”.

Mały Samorząd Uczniowski (prowadzące .J. Klimaszewska i p. M. Wawulska) przygotował dla klas młodszych zabawę andrzejkową. Przy wesołej muzyce pod opieką wychowawców  bawiły się dzieci z klas młodszych. Atrakcją wieczoru były oczywiście tradycyjne wróżby andrzejkowe. Nie zabrakło wosku, fantów. Loterii i innych gadżetów.

Duży Samorząd Uczniowski  (prowadzące p. A. Lichańska i p. T. Miksza) zorganizował dla uczniów klas starszych dyskotekę. Muzyka była na topie, a młodzież bawiła się wspaniale. W czasie dyskoteki chłopcy z naszej szkoły wystąpili w tańcu break dance.

Oczywiście jak przystało na Andrzejki nie mogło zabraknąć tradycyjnych wróżb. Panie M. Michnik, D. Jastrzębska i A. Przekopowicz  przygotowały wraz z uczennicami „Salon wróżb”.

Jaka szkoda, że następne Andrzejki dopiero za rok!

J. Tomczyk, T. Miksza

W klasie IIIc