Menu Menu SP3 Darłowo

W karnawale w Trójce bale

20 i 25 stycznia młodzież Szkoły Podstawowej Nr 3 w Darłowie bawiła się na kolorowych balach karnawałowych.

Najpierw uczniowie klas młodszych przebrani w przemyślne i urozmaicone stroje tańczyli wraz ze swoimi wychowawcami do taktów muzyki zaprzyjaźnionego zespołu Artura Jończyka. Wchodzenie w rolę wybranej postaci, do której strój tak skrzętnie przygotowali rodzice jest dla dzieci niezwykłą frajdą. Choć przez kilka chwil można być kimś innym i na swój sposób wyjątkowym. Królewny, Czerwone Kapturki, Hinduski, Zorro, Kowboje, Indianie stworzyli istny festiwal kultury egzotyczno-bajkowej.

Uczniowie klas starszych też mogli się przebrać na swoją dyskotekę, ale zrobili to nieliczni. Zabawa była jednak przednia, młodzież roztańczona i wesoła, a przebierańcy wzięli udział w konkursie na najciekawszy strój. Pierwsze miejsce zajął Konrad Madejczyk przebrany za piękną blondynkę.

I tym to miłym akcentem zakończony został I semestr nauki, młodzież ma teraz ferie i wypoczywa.

Dorota Krajczyńska-Gruba