Menu Menu SP3 Darłowo

Spotkanie z pisarką - Joanną Papuzińską

13 grudnia w Szkole Podstawowej Nr 3 w Darłowie gościła Joanna Papuzińska, znana autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W sali udekorowanej pracami plastycznymi uczniów do książki pt. „Nasza mama czarodziejka” odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyły klasy I-III. Uczniowie z klasy III b wystąpili w inscenizacji wiersza autorstwa pisarki pt. „Smutna Baba Jaga”.

Dzieci ciekawe były wszystkiego co dotyczy twórczości pisarki, dlatego chętnych do zadawania pytań nie brakowało. Pani Papuzińska z pasją opowiadała o swoich książkach oraz przeczytała jeden ze swoich wierszy. Oklaskom, wspólnym zdjęciom i podziękowaniom nie było końca. Na pamiątkę można było zaopatrzyć się w książki pisarki z wpisem, otrzymać autograf.

Spotkanie z Joanną Papuzińską upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze, a wpis do szkolnej kroniki oraz ofiarowana książka na zawsze pozostawią ślad po tym wyjątkowym gościu.

Joanna Klimaszewska