Menu Menu SP3 Darłowo

Szkolne jasełka

Kiedy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia wszyscy krzątają się, by przygotować się do nich wyjątkowo.

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Darłowie chcąc wejść w magiczny nastrój tych najbardziej rodzinnych świąt, przygotowują jasełka i występy, podczas których rozbrzmiewają najpiękniejsze polskie kolędy.

W ostatnim dniu nauki przed feriami świątecznymi, 23 grudnia, uczniowie klasy IV a pod kierunkiem swojej wychowawczyni Agnieszki Nowak-Pawlickiej przygotowali tradycyjne jasełka. Kolędy śpiewał chór szkolny pod dyrekcją Marzeny Wolskiej. W przygotowaniach pomagała również Krystyna Staruch.

Wcześniej uczniowie zaprezentowali się rodzicom przed zebraniami.

Klasy I i II obejrzały wspaniały występ w wykonaniu uczniów klasy II f pod kierunkiem Grażyny Kopeć. Humorystyczne przedstawienie z postaciami z bożonarodzeniowej szopki, kabaret z diabełkami i kolędy śpiewane przez drugoklasistów oczarowały młodą publiczność. W klasach odbyły się wigilie, dzielono się opłatkiem, składano życzenia, by na święta rozstać się w zgodzie, z nadzieją na dobry Nowy Rok.

Dorota Krajczyńska-Gruba

Jasełka klas IV - VI