Podsumowanie akcji

„Mistrzowie zbiórki makulatury 2008”

i „Zbierając baterie – chronimy środowisko”

Na początku grudnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie został podsumowany kolejny etap zbiórki makulatury. Uczniowie naszej szkoły kolejny raz z wielkim zapałem przystąpili do akcji organizowanej przez Urząd Miasta i Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Mistrzowie zbiórki makulatury 2008”.

Tym razem, dzięki wspólnemu zaangażowaniu uczniów i ich rodzin udało się zebrać 2300 kilogramów starych gazet i przeczytanych czasopism. Do listopadowych liderów tej akcji należą:

I miejsce - Kajetan Kacprzyk IIc

II miejsce - Mateusz Górniak Ib

III miejsce - Dariusz Aruszkiewicz IIIb

Krystian Zdyr IIb

Wśród pozostałych uczniów na wyróżnienie zasługują: Dawid Kawczyński Ia, Patrycja Nowakowska Ib, Paulina Kawczyńska Ic, Klaudia Grabowska Id, Hanna Pawlicka Id, Michał Pawlicki Id, Kacper Sikora Id, Martyna Sabinicz IIb, Agata Majkut IIc, Szymon Majkut IIc, Oliwia Kowalczuk IIIc, Roksana Synakiewicz  IIc, Patryk Kamin IIId, Marta Przewodowska IVb, Damian Kozłowski VB, Aleksandra Muszyńska IVd, Kacper Polakowski VIb, Urszula Nowe VId, Kornelia Bacewicz VId, Oliwie Krzyżaniak VIe.

W tym samym czasie Samorząd Uczniowski zakończył I etap akcji pod hasłem „Zbierając baterie – chronimy środowiska”. Jest to inicjatywa, do której dzieci przystępują już od kilku lat. Dzięki ich zaangażowaniu tym razem udało się zebrać 70 kilogramów baterii, które zostaną przekazane organizatorowi konkursu Organizacji Odzysku REBA. Mistrzami tej akcji okazali się uczniowie następujących klas:

I miejsce – klasa IIc - 551 sztuk baterii

II miejsce – klasa Vc - 368 sztuk baterii

III miejsce – klasa I d - 259 sztuk baterii

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za tak aktywne uczestnictwo w naszej lokalnej akcji ochrony środowiska.

Joanna Klimaszewska

Agnieszka Nowak-Pawlicka