Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych

Od kilku lat październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji również w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie postanowiliśmy uczcić to Święto.

Obchody rozpoczęliśmy od nadania odświętnego wyglądu bibliotece. Na tablicy ściennej przed biblioteką pojawiły się wiersze o książce i bibliotece autorstwa naszych uczniów.

Dla klas I-III przygotowano apel na którym przedstawiono inscenizację pt: „Baśń o znudzonej królewnie” w wykonaniu dzieci klas II, III i V. Wszyscy uczestnicy tego spotkania otrzymali okolicznościowe zakładki do książek, a małym artystom podziękowano słodyczami.

Natomiast uczniowie klas IV-VI mogli sprawdzić swoje umiejętności w różnego rodzaju grach i zabawach czytelniczych, gdzie na każdego czekała miła niespodzianka.

Tego typu działania pozwalają na przybliżenie uczniom w większym stopniu naszej szkolnej biblioteki, w której jest dużo ciekawych książek otwierających przed czytelnikami świat bajek, baśni i przygód co wpływa na rozwój czytelnictwa.

A ponadto przyjemna świąteczna atmosfera ułatwia życzliwe kontakty, pomaga tworzyć wizerunek biblioteki jako miejsca przyjaznego, gościnnego, interesującego i ważnego.

SP 3 Darłowo

Dorota Adryańczyk