Pasowanie uczniów klas I na czytelnika biblioteki szkolnej

„W świecie książek, w bibliotece,

o czym już zapewne wiecie,

książka zawsze na Was czeka

i przyzywa Was z daleka!”

Tymi słowami krasnoludki z klasy IId powitały najmłodszych uczniów naszej szkoły na uroczystości pasowania w bibliotece.

Spotkanie odbyło się w bajkowej scenerii połączonej z zabawami, łamigłówkami i quizami czytelniczymi. Momentem, który „maluchy” najbardziej zapamiętają będzie zapewne złożenie uroczystej przysięgi i obietnica, że: „obowiązków czytelnika będą przestrzegać pilnie i z rad i mądrości, które płyną z książek będą korzystać od dziś usilnie”.

Od tej chwili każdy z pierwszaków mógł pochwalić się, iż jest czytelnikiem szkolnej biblioteki, oraz wypożyczył swoja pierwszą książkę do domu.

Ponadto na pamiątkę tego niecodziennego wydarzenia, każdy uczeń otrzymał dyplom z tekstem ślubowania, pod którym miał złożyć własnoręczny podpis.

Uśmiechnięte i zadowolone buzie uczniów świadczyły o tym, że nauka połączona z zabawą staje się przyjemnością.

Dorota Adryańczyk

Joanna Klimaszewska