Pierwsza pomoc przedmedyczna

W dniach 12-13 listopada 2009 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie w ramach Szkoleniowej Rady Pedagogicznej odbyło się szkolenie z zakresu "Pierwszej pomocy przedmedycznej".

Nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni zostali przeszkoleni z zakresu pierwszej pomocy na podstawie wytycznych European Resuscitation Counsil 2005.

Szkolenie prowadził Pan Jarosław M. Kalenik - Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ratownictwa Medycznego.

Uczestnicy szkolenia uzyskali fachową wiedzę i nabyli umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Darłowie uzyskała zaś certyfikat zaświadczający, że posiada przeszkolonych pracowników i nauczycieli z zakresu pierwszej pomocy na podstawie wytycznych European Resuscitation Counsil 2005.

Andrzej Protasewicz