Apel „Przeciw przemocy”

Dziwny jest ten świat, w którym jest tyle zła …

Słowami piosenki Czesława Niemena, 28 stycznia 2010r. w SP 3 w Darłowie rozpoczął się apel  „Przeciw przemocy” dla uczniów klas 4-6.

Problemowi postanowili przyjrzeć się bliżej uczniowie klasy VI C, którzy  w formie scenek dramowych przedstawili zachowania agresywne,  pojawiające się  najczęściej w szkole. Zaprezentowali postawy braku akceptacji na takie zachowania, wskazali przyczyny zachowań agresywnych oraz możliwości zapobiegania  i radzenia sobie z nimi.

Kończąc swój występ wszyscy uczniowie wykrzyczeli , że nie zgadzają się na przemoc w  szkole i są zgodni co do przestrzegania regulaminów klasowych. W tym momencie na ekranie projektora przedstawiono regulaminy klas IV – VI wraz z podpisami uczniów, którzy w pełni je akceptują.

Inicjatorki przedsięwzięcia: pani Anna Lichańska (pedagog), pani Joanna Klimaszewska i pani Beata Niewiadomska, chciały  w ten sposób zasygnalizować problem jaki pojawia się w szkole.

Gościem  specjalnym apelu był  pan Z. Dankowski  - z-ca komendanta policji , który zaapelował do wszystkich uczniów, aby próbowali rozwiązywać konflikty bez używania przemocy – i tej psychicznej i tej fizycznej. Na zakończenie życzył wszystkim uczniom miłego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii zimowych. Prosił również o rozwagę podczas zabaw w śniegu i na lodzie.

Anna Lichańska