Recytacja prozy w wykonaniu trzecioklasistów

To już IV edycja Międzyszkolnego Konkursu pt. „RECYTACJA FRAGMENTÓW PROZY WYBRANYCH LEKTUR”, która odbyła się 10 czerwca 2011r. w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie.

Wzięło w niej udział 11 uczniów klas III.

Impreza przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze, a jej uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani do przekazu żywego słowa, co w przypadku prozy wcale nie jest łatwe.

Główne cele konkursu, którymi są: rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie wrażliwości na poprawność i piękno języka ojczystego, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze zostały w pełni zrealizowane.

Komisja, która pracowała w składzie: pani Emilia Maraśkiewicz, pani Małgorzata Wawulska, pani Katarzyna Łusiewicz, oceniając dobór repertuaru, interpretację wygłaszanego fragmentu, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny, przyznała:

I miejsce – Natalii Wójcik – SP nr 4 Darłówko

II miejsce – Natalii Kulińskiej – SP nr 3 Darłowo

III miejsce – Jakubowi Skrzypczyńskiemu – SP nr 3 Darłowo

IV miejsce – Zuzannie Mickiewicz – SP nr 4 Darłówko

Zarówno laureaci, jak i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Uczestnikom konkursu i ich opiekunom gratulujemy i zapraszamy do udziału w  piątej – jubileuszowej edycji konkursu.

Radzie Rodziców  SP nr 3 w Darłowie serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy:

D. Adryańczyk i B. Piwko