„TRADYCJE  I  ZWYCZAJE  BOŻONARODZENIOWE” -

konkurs dla klas czwartych

Święta Bożego Narodzenia oraz ich niezwykłość, stały się inspiracją do organizowania każdego roku w szkolnej bibliotece – konkursu pod nazwą „Tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe”.

Uczestnikami tego konkursu są zawsze  uczniowie z klas IV. Poszczególne konkurencje wymagają od dzieci znajomości polskich tradycji i zwyczajów związanych z tymi świętami. Przygotowane zestawy pytań zawierają diagramy, wykreślanki, zagadki, rekwizyty i wiele innych. Atrakcyjnym elementem konkursu, a jednocześnie ciekawą pomocą dydaktyczną jest tradycyjny stół wigilijny z potrawami, siankiem i opłatkiem.

Tegorocznymi zwycięzcami konkursowych zmagań w dniu 21.12.2010 r. okazali się:

Natalia Cybulska i Jagoda Chudoba z klasy IVE,

Klaudia Pluta i Aneta Walczak z klasy IVD   oraz

Sebastian Makaś i Konrad Kowalski z klasy IVA.

Za trud włożony w przygotowanie do konkursu zostali docenieni wszyscy uczestnicy i dlatego każdy z nich otrzymał nagrodę rzeczową, a poszczególne klasy – dyplomy uznania.