Festyn Rodzinny ,,Grunt to Rodzinka”

16 czerwca 2012 roku w ramach obchodów Światowego Dnia Rodziny po raz trzeci Szkoła Podstawowa nr 3 w Darłowie zorganizowała festyn rodzinny pod hasłem „Grunt to rodzinka”.

Podobnie jak w poprzednich latach, program imprezy obfitował w różnorodne i ciekawe atrakcje. Na scenie uczniowie prezentowali swoje umiejętności i zdolności artystyczne, muzyczne oraz aktorskie. Festyn uatrakcyjniły również występy orkiestry dętej pod kierunkiem pana Zenona Lesnera oraz zespołu tanecznego Top Toys ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Bałtyk” w Darłowie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także konkurencje sportowe, takie jak: tor przeszkód, rzuty piłką do kosza oraz woreczkiem do celu, przeciąganie liny i strzały piłką do bramki oraz harce na nowym placu zabaw „Hasanka”.

W nawiązaniu do odbywającego się obecnie w naszym kraju EURO 2012, uczniowie z klas I-VI mieli możliwość wzięcia udziału w rozgrywkach w piłkę nożną – mini EURO 2012. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, a zawodnicy pamiątkowe medale. Miano najlepszego bramkarza uzyskał Karol Synkiewicz z klasy IIc, natomiast najlepszym zawodnikiem został Tomasz Sawka z klasy IV b. Uczniowie Ci otrzymali okolicznościowe statuetki.

Ponadto odbył się mecz piłki nożnej Urzędnicy Miasta kontra Pracownicy SP3, który zakończył się wynikiem 1:3.

Rodziny miały okazję wziąć udział w podchodach o Nagrodę Dyrektora Szkoły, w których I miejsce zajęła rodzina Bednarczyków, II miejsce - rodzina Redlińskich, III miejsce - rodzina Rudzkich, IV miejsce – rodzina Lichockich, V miejsce rodzina – Puchałów.

W quizie „Jak dobrze znam swoją rodzinkę” I miejsce i nagrodę Rady Rodziców zdobyła rodzina Sabinicz, II miejsce - rodzina Schań, III miejsce - rodzina Witkowskich i Szymańskich, IV miejsce rodzina Redlińskich.

Ponadto odbyły się konkursy plastyczne: ,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” oraz „Kibicujemy z rodziną”, w których I miejsce zajęli: Dominika Schań, Maja i Oliwia Lendzian, II miejsce – Katarzyna Borowska, Alicja Zdyr, Kamila Stefaniak, III miejsce – Monika Rettmańska, Aleksandra, Patryk, Piotrek Kumoch, a wyróżnienia: Magdalena Polakowska, Kamila Stefaniak, Adam Jaroszewicz, Patryk Krzemiński, Daria Jakub, Wojciech Uchman, rodzina Mikołajczuków.

Każdy miał również możliwość pomalowania twarzy w narodowych barwach w studiu makijażu oraz wzięcia udziału w konkursie na okrzyk kibica. Pomysłów dzieciom nie brakowało, a i zabawy przy tym było co nie miara.  Trzy  najciekawsze  propozycje  okrzyków – Jagody Kostrzewy,  Kacpra Lichańskiego oraz Agaty Piłat i Marleny Sołtysińskiej zostały nagrodzone.

Podczas  festynu  została  także  wręczona  Nagroda  Burmistrza  Miasta  Darłowo  za  zajęcie  I miejsca w konkursie fotograficznym „Moja rodzina piłkę kopie”, którą otrzymała uczennica klasy Ve – Magdalena Polakowska, a miejsce II zajął uczeń klasy Vc – Jakub Witt.

Uwagę uczestników festynu przyciągało niezwykle barwne stoisko ekologiczne, propagujące zdrową żywność: owoce, warzywa, soki, domowe wypieki i przetwory, którymi chętnie wszyscy się częstowali. Słodki poczęstunek, kawę i herbatę oferowała Domowa Kawiarenka, do której przepyszne ciasta dostarczyli rodzice naszych uczniów, za co serdecznie im dziękujemy.

Podczas festynu zorganizowano także kiermasz rękodzieł, na którym panie ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów prezentowały swoje własnoręcznie wykonane prace. Swoimi zbiorami oraz zainteresowaniami chwaliły się również dzieci na Giełdzie Hobbystów.

Za udział w konkursach, konkurencjach sportowych, występach, każdy uczestnik został obdarowany słodkim upominkiem.

Na zakończenie wszyscy zebrali się przy ognisku, by wspólnie zjeść grochówkę i upiec kiełbaski.

Wspólna  zabawa  dzieci  i  ich  rodziców   przebiegała  w  atmosferze  radości  oraz  dobrego  humoru,  a uśmiechnięte buzie uczestników były najlepszym dowodem świadczącym o sensowności i celowości podjętych działań.

Należy podkreślić, że ich różnorodność i atrakcyjność zawdzięczamy zaangażowaniu dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników SP3 w Darłowie, a także hojności naszych darczyńców, którym serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc. Są to:

URZĄD MIEJSKI W DARŁOWIE

RADA RODZICÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W DARŁOWIE