Festyn „Grunt to rodzinka”

24 maja 2013 roku w ramach obchodów Światowego Dnia Rodziny po raz czwarty nasza szkoła zorganizowała festyn rodzinny pod hasłem „Grunt to rodzinka”.

Podobnie jak w poprzednich latach, program imprezy obfitował w różnorodne i ciekawe atrakcje. Na scenie uczniowie prezentowali swoje umiejętności i zdolności recytatorskie, artystyczne, muzyczne oraz aktorskie, za które każdy uczestnik został obdarowany słodkim upominkiem. Festyn uatrakcyjnił również występ zespołu tanecznego Top Toys ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Bałtyk” w Darłowie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także konkurencje sportowe, takie jak m.in. tor przeszkód, rzuty piłką do kosza oraz woreczkiem do celu, strzały piłką do bramki i harce na placu zabaw „Hasanka”.

Ponadto odbył się mecz piłki nożnej Urzędnicy Miasta kontra Pracownicy SP3, który zakończył się wynikiem 1:7 oraz mecz piłki siatkowej nauczyciele – uczniowie ze zwycięstwem po stronie pedagogów.

Rodziny miały okazję wziąć udział w podchodach, w których I miejsce zajęła rodzina Bednarczyków, II miejsce - rodzina Redlińskich, III miejsce - rodzina Major.

W quizie „Jak dobrze znam swoją rodzinkę” I miejsce zdobyła rodzina Kołaczkowskich, II miejsce - rodzina Witkowskich, III miejsce - rodzina Schań.

Ponadto odbyły się konkursy plastyczne: „Ja i moja rodzina” dla uczniów klas I – III oraz „Rodzina – moje miejsce” dla uczniów klas IV – VI.

Dodatkową atrakcją były przeprowadzane eksperymenty chemiczne, które swoimi efektami zaciekawiły duża grupę uczniów.

Podczas festynu została także wręczona Nagroda Burmistrza Miasta Darłowo za zajęcie I miejsca w konkursie fotograficznym „Rodzina w obiektywie”, którą otrzymała pani Sylwia Szymczak, a wyróżnienie uczennica klasy III a - Agata Czajkowska.

Uwagę uczestników festynu przyciągało niezwykle barwne stoisko ekologiczno – profilaktyczne „Pod strzechą”, propagujące zdrową żywność: owoce, warzywa, soki, domowe wypieki i przetwory, którymi chętnie wszyscy się częstowali. Słodki poczęstunek, kawę i herbatę oferowała domowa kawiarenka, do której przepyszne ciasta dostarczyli rodzice naszych uczniów, za co serdecznie im dziękujemy.

Podczas festynu zorganizowano również giełdę hobbystów, na której uczniowie naszej szkoły mogli zaprezentować i pochwalić się swoimi ciekawymi zbiorami.

Każdy miał okazję spróbować swojego szczęścia w loterii fantowej, w której czekało mnóstwo atrakcyjnych nagród.

Na zakończenie wszyscy zebrali się przy ognisku, by wspólnie zjeść grochówkę i upiec kiełbaski.

Wspólna zabawa dzieci i ich rodziców przebiegała w atmosferze radości oraz dobrego humoru, a uśmiechnięte buzie uczestników były najlepszym dowodem świadczącym o sensowności i celowości podjętych działań.

Należy podkreślić, że ich różnorodność i atrakcyjność zawdzięczamy zaangażowaniu dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników SP3 w Darłowie, a także hojności naszych darczyńców, którym serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc. Są to:

URZĄD MIASTA W DARŁOWIE

RADA RODZICÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W DARŁOWIE