Znane i nieznane, ale zawsze kochane

Miś, jako najmilsza przytulanka i przyjaciel każdego dziecka, stanowi doskonały pomost łączący wiedzę z zabawą. Dlatego też w naszej szkole już po raz piąty w dniach od 26 do 28 listopada obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia.

Na ,,misiowe urodziny” zaprosiliśmy uczniów klas II wraz z wychowawcami. W tych dniach dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione pluszaki. Spotkanie nie mogło odbyć się bez zdmuchnięcia świeczek na urodzinowym torcie, odśpiewaniu gromkiego 100-lat i złożeniu życzeń oraz otrzymaniu przysmaku misiów – miodku. Ponadto dzieci dowiedziały się na pamiątkę jakiego wydarzenia zostało ustanowione to święto, odgadywały zagadki i rozwiązywały łamigłówki oraz bawiły się przy misiowej piosence. Z dużym zainteresowaniem wysłuchały bajki o ,,Misiu łakomczuchu i jego wielkim brzuchu” przeczytanej przez pana dyrektora Andrzeja Protasewicza, przewodniczącą Rady Rodziców panią Izabelę Bednarczyk, darłowską poetkę panią Elżbietę Gagjew oraz pedagoga panią Annę Lichańską.

Na koniec uczniowie wspólnie stworzyli portret klasowego misia i otrzymali na pamiątkę ,,małe co nieco” – misiowe kolorowanki.

Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe święto zostanie we wspomnieniach drugoklasistów na długi czas.

Dorota Adryańczyk

Joanna Gawrońska