Szkolny Konkurs Mitologiczny

28 maja 2013roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Mitologiczny.

Uczniowie klas piątych zmierzyli się ze starożytnymi wierzeniami Greków w kilku etapach.

W pierwszym etapie przedstawiciele klas zaprezentowali przygotowaną przez siebie postać mitologiczną. Na scenie kolejno pojawiali się: władca mórz i oceanów - Posejdon, władca Olimpu - Zeus, powracający z wojny trojańskiej Odyseusz, piękna Demeter w towarzystwie swojej córki Kory oraz Dedal wraz ze swoim synem Ikarem.

Komisja w składzie: pani dyrektor Katarzyna Łusiewicz, pani Justyna Krakowiak, pani Alicja Balcerzak i pani Maria Bernacka, oceniając pokazy uczniów brała pod uwagę strój, wykorzystane rekwizyty oraz płynność i oryginalność wypowiedzi bohaterów.

W drugiej części trzyosobowe zespoły klas piątych mogły wykazać się znajomością mitów.

Uczniowie odpowiadali na pytania, rozwiązywali krzyżówkę oraz wyjaśniali znaczenia związków wyrazowych, które powstały „na bazie” kultury helleńskiej.

Konkurs prowadziła uczennica klasy VIE - Magdalena Polakowska.

Oto laureaci:

I miejsce - klasa Vb ucz. Wanesa Kuśnierska, Daria Marciniak, Szymon Perka,

II miejsce - klasa Vd ucz. Adrian Gajos, Mikołaj Dalbiak, Weronika Drzewucka,

III miejsce - klasa Va ucz. Hanna Pawlicka, Michał Pawlicki, Monika Wandas,

Zwycięzcom gratulujemy ogromnej wiedzy i życzymy sukcesów w poznawaniu świata antycznego.

Maria Bernacka