Z ortografią za pan brat

16 maja 2013 roku 10 uczniów klas III, wyłonionych podczas szkolnych eliminacji, reprezentowało naszą szkołę na XIII Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Sławnie. Mistrzowie Ortografii to:

·     Laura Redas IIId

·     Aleksandra Stasiak III c

·     Maja Nowakowska IIIa

·     Wiktoria Jasińska IIId

·     Dominika Fiedorowicz IIId

·     Krystian Włodarczyk IIIb

·     Zuzanna Zięba III b

·     Roksana Górska III c

·     Anna Wrześniewska IIIc

·     Kamil Łusiak IIId

Rywalizacja w Sławnie była bardzo zacięta i wyrównana. Dzieci pisały dyktando o Żuczku Puku. Dwie uczennice naszej szkoły zajęły nagrodzone IV - Roksana Górska i V - Aleksandra Stasiak, miejsca. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody, które sami mogli wybrać.

Czekamy  jeszcze  na  wyniki  XIII  Regionalnego  Konkursu  Ortograficznego  w Koszalinie, w którym wzięły udział dwie uczennice: Laura Redas i Aleksandra Stasiak. Tam oprócz dyktanda należało rozwiązać jeszcze test ortograficzny. Zasady pisowni naszego ojczystego języka są często skomplikowane i niejasne dla dorosłych, ale trzecioklasiści dobrze znają już ich tajniki. Gratulujemy sukcesów naszym ortograficznym laureatom.

Dorota Krajczyńska - Gruba