„Walentynki są raz w roku,

pełne szczęścia i uroku.

A Ty stale bądź radosny

i promienny jak dzień wiosny!”

Tegoroczne Walentynki w naszej szkole przebiegały w wesołej i przyjaznej atmosferze. W dekoracji szkoły w tym dniu dominowały barwy czerwone i porozwieszane różnej wielkości serca. Utworzony był również na tę okazję kącik przyjaźni, w którym można było napisać lub otrzymać życzenia walentynkowe oraz posmakować upieczonych przez wolontariuszy i ich rodziców ciasteczek w kształcie serduszek. Zaprzyjaźnione ze sobą osoby mogły także wykonać tu pamiątkowe zdjęcie. Od rana przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego roznosili do poszczególnych klas walentynkową pocztę.

Dodatkową atrakcją w tym dniu był konkurs karaoke dla uczniów klas V-VI. Uczniowie sami sobie wybierali piosenki mówiące o miłości i przyjaźni, przygotowywali stroje i choreografię. Występy przedstawicieli poszczególnych klas zachwycały pomysłem oraz świetnym wykonaniem, dzięki czemu publiczność bawiła się znakomicie. Po podliczeniu punktów, komisja w składzie: dyrektor szkoły - pani Katarzyna Łusiewicz, wicedyrektor - pani Anna Lichańska i nauczyciel świetlicy - pani Alicja Balcerzak, przyznała pierwsze miejsce klasie VE (Boris Schlegel, Julita Makowska, Maja Kurkowska), drugie klasie V C (Weronika Hornicka, Patrycja Nowakowska, Alicja Parkitna) i trzecie klasie V D (Wiktoria Witkowska, Agata Kasprowicz, Julia Olszowiec).

Ponadto w bibliotece szkolnej przedstawiciele klas piątych wzięli udział w konkursie „Miłość w poezji i literaturze”. Uczestnicy zmagali się w następujących konkurencjach: „Zakochana ortografia”, „Walentynkowa kaligrafia”, „Złamane serca”, „Serduszkowe puzzle”, „Wykreślanka miłości i przyjaźni” i in. Komisja w składzie: dyrektor szkoły - pani Katarzyna Łusiewicz, wicedyrektor - pani Anna Lichańska oraz logopeda szkolny - pani Beata Piwko, obserwując zmagania uczestników postanowiła wyróżnić i nagrodzić w tym szczególnym dniu wszystkich uczniów, przyznając im laur zwycięstwa. Uczestnicy obydwu konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Choć 14 lutego jest raz w roku, warto ten dzień przeżywać każdego dnia.

Joanna Gawrońska

Beata Łoin