Archiwum artykułów

Ryglowe łamanie głowy

8 listopada w Muzeum Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie, uczniowie klasy II e i II c naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach dla dzieci „Ryglowe łamanie głowy”, prowadzonych przez Annę Bartczak z Biura Dokumentacji Zabytków w Szczecinie. W ramach zajęć dzieci poznały architekturę ryglową naszego województwa i najbliższego regionu, dziedzictwo powiatu sławieńskiego i gminy Darłowo. Nie są już obce dzieciom pojęcia takie jak rygiel, oczep, strychuły,  zastrzał czy podwalina. Uczniowie, na specjalnie przygotowanych kartach, projektowali wieżę kościoła ryglowego.  Pracując z gliną tworzyli własne projekty budynków ryglowych. Praca ta dała dzieciom wiele radości i satysfakcji z uzyskanego efektu. Była to interesująca lekcja z przeszłości naszego regionu, podana uczniom w niekonwencjonalny sposób i w ważnym czasie, w przededniu Narodowego Święta Niepodległości.

Małgorzata Marek