Dzień Drzewa

21 października 2019 godz. 19:34:07

Dzień Drzewa

Dzień Drzewa w naszej szkole obchodzony jest o kilku lat. To właśnie drzewa, jako największe rośliny na Ziemi najskuteczniej produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. Odgrywają niezastąpioną rolę w przeciwdziałaniu powodziom i spowalniają erozję. W miastach regulują klimat, a jako składnik lasu tworzą środowisko życia dla organizmów żywych. To od nich zależy bioróżnorodność, dlatego szczególnie ważna jest edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży. W tym roku szkolnym na lekcjach przyrody i biologii uczniowie rozpoznawali drzewa po liściach, owocach, korze i pokroju. Wspólnie napisali list do drzewa z podziękowaniami za rolę, jaka pełnią w naszym życiu. Wykonywali kolorowe plakaty, rozwiązywali rebusy, krzyżówki i zadania, a ciekawostki o drzewach zawiesili na szkolnej gazetce. Uczniowie klasy VIIb symbolicznie posadzili krzew – irgę „Major” w Lokalnym Centrum Ekologicznym. Jej kolorowe liście i owoce udekorują nasz ogród do późnej jesieni. Serdecznie dziękujemy p. Agnieszce Mystkowskiej, która pomaga nam w zagospodarowaniu terenów zielonych wokół szkoły oraz panom konserwatorom za okazaną pomoc podczas prowadzonych nasadzeń i prac pielęgnacyjnych.

Organizatorki akcji B. Kalinowska, M. Kosowska, M. Brzozowska