101. rocznica odzyskania niepodległości

10 listopada 2019 godz. 21:42:44

101. rocznica odzyskania niepodległości

Dnia 8 listopada 2019 r. w naszej szkole miały miejsce uroczyste obchody upamiętniające 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O symbolicznej godzinie 11:11 w klasach i podczas apelu odśpiewano 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. Uroczysty apel przygotowali uczniowie klasy II e wraz z zespołem wokalnym „13 i przyjaciele”. Program artystyczny był bardzo wzruszający, a w nim: poezja mówiąca o ojczyźnie, piękne utwory patriotyczne, oraz wymowne inscenizacje. W scenariuszu nie zabrakło miejsca dla przypomnienia wszystkim ważnych dla Polski dat i wydarzeń historycznych. Uwagę odbiorców przykuwały też stroje aktorów, oraz wystrój sali, które nawiązywały do kultury ludowej naszego kraju.  W tym dniu na wielu lekcjach mówiło się o wydarzeniach tamtego okresu. Wszyscy z powagą i radością uczciliśmy to najważniejsze święto państwowe.