Inscenizacja klasy ID

24 listopada 2019 godz. 21:02:13

Inscenizacja klasy ID

We wrześniu uczniowie klas I przystąpili do programu „Moje zdrowie, moja siła, wielka moc!” z zakresu edukacji profilaktyczno-zdrowotnej. Celem innowacji jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych m.in. przez uczenie zasad zdrowego odżywiania. W związku z założonymi celami, uczniowie kl. I wraz z wychowawcami realizują szereg działań dotyczących tej tematyki.

14 listopada 2019r. uczniowie kl. Id, uczestnicy koła teatralno-tanecznego wraz z wychowawczynią przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek z pozostałych klas I inscenizację wiersza J. Brzechwy pt. „Na straganie”. W prosty i humorystyczny sposób, przy straganie świeżych warzyw  w tle, przekazały wiedzę na temat produktów służących zdrowiu, które powinny pojawiać się codziennie na naszych stołach.

Widzowie z zaciekawieniem oglądali scenki z życia warzyw, a na koniec włączyli się do wspólnego śpiewania piosenki pt. „Witaminki”. Na uznanie i podziękowanie zasługuje również kreatywność rodziców małych „aktorów”, którzy z zaangażowaniem włączyli się w pomoc podczas przygotowania strojów dla swoich pociech.

W. Mordacz