Program Domowych Detektywów

26 listopada 2019 godz. 19:32:13

Program Domowych Detektywów

„Jaś i Małgosia na tropie” Czwarty i już ostatni zeszyt za nami.

Czwarty komiks o przygodach Jasia i Małgosi opowiadał o tym, dlaczego niektóre dzieci sięgają po alkohol i co mogliby zamiast tego zrobić. W tym komiksie młodzi bohaterowie Jaś i Małgosia wybierali się na imprezę do kolegi. Podczas tej imprezy kilka osób spożywało alkohol. Pili, ponieważ uważali, że alkohol mógł spowodować, że będą się lepiej bawić bądź wyglądać doroślej, że uczyni ich bardziej popularnymi i nawet rozwiąże ich wszystkie problemy. Ale ich oczekiwania nie spełniali się. Wszystko okazało się odwrotnie. Tak naprawdę dzieciaki wcale dobrze się nie bawili. Jaś i Małgosia musieli wezwać jednego z rodziców, aby odwieźli ich do domu.

W tym komiksie uczniom najbardziej spodobało się zadanie, gdzie w brakujących chmurkach musieli dopisać własne propozycje  odpowiedzi. Uczniowie musieli zastanowić się na tym, jak dobrze się bawić, wyglądać doroślej, zdobyć przyjaciół i rozwiązać osobiste problemy, ale bez picia alkoholu. Uczniowie uwielbiają czytać komiksy, a najbardziej, kiedy mogą wykazać się pomysłowością i dopisywać brakujące stwierdzenia.

Był to już ostatni zeszyt.

Uczniowie w czasie zajęć mieli okazję wypełnić swoje ”Kapsuły czasu”. „Kapsuła czasu” – pozwala ludziom podróżować w czasie i czegoś się przy tym nauczyć. Każdy uczeń otrzymał swoją „kapsułę czasu”. Zadanie polegało na jej wypełnieniu i włożeniu do koperty, którą zakleili. Do „Kapsuły czasu” uczniowie zajrzą dopiero za rok, nikt nie będzie mógł zobaczyć ich zawartości, dopóki sami nie otworzą ich w przyszłym roku. Po roku czasu zobaczą, jakie zmiany zaszły w ich życiu.

Ciekawe, jakie zmiany zajdą w ich życiu …

Dziękuję wszystkim zarówno uczniom, jak i rodzicom oraz osobą z którymi uczniowie utworzyli domowe drużyny.  Za wytrwałość i włączenie się w realizację programu. Myślę, że był to dla Was dobry czas, gdzie mogliście choć odrobinę wolnego czasu poświęcić dla swoich pociech. Z kolei zadania, które z tygodnia na tydzień realizowaliście okazały się świetną zabawą, które zostaną w waszej pamięci.

Do zobaczenia na „Wieczorze Jasia i Małgosi”, który będzie podsumowaniem i zakończeniem całego programu.

Pedagog szkolny: Edyta Filewicz