Dieta na myślenie i dobrą pamięć

27 marca 2021 godz. 21:38:45

Dieta na myślenie i dobrą pamięć

Co jeść, by poprawić pracę mózgu

W naszej szkole nauczyciele wychowania fizycznego wykorzystują każdą okazję do rozwijania zainteresowań uczniów, wzbogacania ich wiedzy, kształtowania postaw poznawczych i prozdrowotnych. Taką okazją były obchody Światowego Tygodnia Mózgu, promujące wiedzę w zakresie funkcjonowania ludzkiego mózgu. Dla naszej społeczności uczniowskiej było to nie tylko święto, ale także dobra zabawa i aktywna nauka. Podczas zajęć lekcyjnych uczniowie dowiedzieli się jak należy dbać o mózg, by służył im jak najdłużej w dobrej kondycji. Zapoznali się z listą produktów wspomagających pracę mózgu, usprawniających pamięć i koncentrację, poznali wpływ pokarmów na intelektualne funkcje mózgu, niektórzy układali diety na myślenie. Efektem zajęć były liczne prace uczniowskie i wspólny wniosek, że dieta dla mózgu i jej wpływ na pamięć i koncentrację jest bezdyskusyjny.

B. Żmuda