Dzień Ziemi w darłowskiej Trójce

7 maja 2021 godz. 20:15:01

Dzień Ziemi w darłowskiej Trójce

Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. Każdego roku w obchody tego święta angażuje się wiele organizacji i stowarzyszeń ekologicznych oraz placówek oświatowych. Niestety, z powodu pandemii, wiele konferencji i towarzyszących Dniu Ziemi akcji odbywa się w świecie wirtualnym. W naszej szkole również skorzystaliśmy z technologii informacyjnej. Uczniowie i nauczyciele zostali zaproszeni do udziału w webinarze „Jak być eko”, szkoleniu „Jak segregować odpady”, czy spotkaniu ekologicznym Ministerstwa Klimatu – „Lekcje z klimatem".

Podczas lekcji chemii uczniowie omawiali treści związane z zanieczyszczeniem powietrza. Na zajęciach z biologii wykonywali  ekologiczne zadania interaktywne, szukali listu od Matki Ziemi, rozwiązując specjalnie przygotowany escape room.

Wszystkim uczniom zaproponowaliśmy także różnorodne ekodziałania: „Wiosenne porządki”, „Zasadź drzewo”, „Spędź aktywnie weekend – nie siedź w domu”, „Jak dbasz o planetę na co dzień?”.

Serdecznie dziękujemy za udział i włączenie się do wspólnego świętowania.  Pamiętajmy, Ziemia to nasz dom, należy o niego dbać z wielką troską! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz krótkiego filmu: https://youtu.be/ZwscHSgzq_A

Wyniki konkursu wkrótce.

Monika Kosowska