Czy wiesz, ile cukru jesz?

23 listopada 2021 godz. 19:02:44

Czy wiesz, ile cukru jesz?

W dniu 24 października obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Otyłością. Ma on na celu zwrócenie uwagi na problem nadwagi i otyłości wśród dzieci i dorosłych oraz zwiększenie świadomości społecznej na temat prawidłowego odżywiania i jego wpływu na zdrowie oraz samopoczucie człowieka.

W ramach promocji zdrowia  przez ostatnie tygodnie na zajęciach z wychowawcą oraz lekcjach biologii uczniowie klas 7A, 7B, 7C i 7D uczyli się czytać ze zrozumieniem etykiety produktów spożywczych, poznawali wartości odżywcze codziennie spożywanych artykułów oraz zdobywali wiedzę na temat wpływu witamin i soli mineralnych na zdrowie człowieka. Zadaniem podsumowującym wiedzę i umiejętności uczniów było odczytywanie i wyliczanie, ile dodanego cukru znajduje się w opakowaniu ulubionych przekąsek, słodyczy czy napoi. Uczniowie obliczali i ważyli porcje cukru, a następnie wykonywali plakaty lub prezentację.

Celem projektu było uświadomienie wszystkim konsumentom, ile cukru spożywamy dziennie oraz zwrócenie uwagi na spożywane ilości węglowodanów, a przez to kalorii w ciągu dnia. Taka praktyczna wiedza pomoże uświadomić, jak łatwo wpaść w „słodką pułapkę” chorób metabolicznych lub zaburzeń odżywiania.

Nasi uczniowie już wiedza, że włączenie odpowiedniej diety bogatej w warzywa i owoce oraz aktywne spędzanie wolnego czasu, to podstawa zmian gwarantujących utrzymanie kondycji i szczupłej sylwetki, a co za tym idzie zdrowia.

Zespół ds. Promocji Zdrowia