„Jesienny challenge matematyczny w Trójce” – Matematyczne Podchody z kodami QR

24 listopada 2021 godz. 17:25:07

„Jesienny challenge matematyczny w Trójce” – Matematyczne Podchody z kodami QR

W dwa kolejne weekendy listopada, w ramach projektu „Jesienny challenge matematyczny w Trójce” dofinansowanego przez Fundację mBanku, odbyły się Matematyczne Podchody z kodami QR.

W podchodach mogli wziąć udział indywidualnie lub zespołowo uczniowie klas 6-8 Szkoły Podstawowej nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego w Darłowie wraz z rodzicami, opiekunami, starszym rodzeństwem.

Do udziału w podchodach były potrzebne smartfony lub inne urządzenia z możliwością odczytywania QR kodów, kartki papieru, przybory do pisania.

Pierwszy kod QR rozpoczynający Matematyczne Podchody z kodami QR znajdował się w oknie budynku B na ul. Franciszkańskiej 2. Następne informacje były zaszyfrowane na kolejnych stacjach kodami QR. Należało rozwiązać 5 zadań matematycznych zaszyfrowanych kodami QR na trasie podchodów. Rozwiązane na kartce zadania matematyczne, 3 zdjęcia z trasy podchodów wraz z informacją o składzie zespołu należało wysłać do organizatora podchodów. Uczestnicy – uczniowie SP3, którzy rozwiązali poprawnie zadania i przesłali zdjęcia z trasy otrzymali nagrody, szóstkę z matematyki oraz pkt. dodatnie z zachowania za udział w konkursie. Uczniowie, którzy nie rozwiązali poprawnie zadań otrzymali upominki oraz pkt. dodatnie z zachowania.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Matematycznych Podchodów z kodami QR. Mamy nadzieję, że dobrze się bawili i spędzili miło czas z kolegami lub rodziną.

Dziękujemy właścicielom Drogerii Jantar oraz właścicielom Cukierni „Makarscy” za zgodę na zamieszczenie w witrynach sklepów plakatów z kodami QR.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji  z podchodów: