List do Rodziców Pierwszoklasistów 2022/2023

9 sierpnia 2022 godz. 21:03:42

List do Rodziców Pierwszoklasistów 2022/2023

Szanowni Rodzice Pierwszoklasistów!

Już we wrześniu 2022 r. miło będzie mi powitać Państwa i Państwa dzieci w murach naszej szkoły.

Dla wielu z Państwa będzie to pierwszy kontakt z naszą szkołą, w związku z powyższym pragnę przekazać kilka najistotniejszych informacji dotyczących uczniów klas pierwszych.

Podział uczniów do poszczególnych klas nastąpi pod koniec sierpnia, a listy klas zostaną wywieszone 19 sierpnia 2022 r. po godzinie 13.00.

23 sierpnia br. o godz. 16.00, w budynku A na ul. Szkolnej 12 odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami.

Szkoła zapewnia uczniom bezpłatne podręczniki i ćwiczenia. Dzieci otrzymają podręczniki wypożyczone ze szkolnej biblioteki, ćwiczenia do podręczników zostaną zakupione przez szkołę.

Od pierwszej klasy dzieci będą uczyły się języka angielskiego.

Uczniowie, którzy zostaną zapisani na lekcję religii nie będą korzystali z podręcznika.

Uczniowie klas I zaczynają zajęcia o godzinie 8.20, zbierają się pod swoją klasą i oczekują na lekcje pod opieką wychowawcy lub nauczyciela dyżurującego. W salach lekcyjnych jest przygotowane miejsce, w którym dzieci mogą pozostawić kurtki i buty. Dla komfortu, uczniowie w szkole chodzą w obuwiu zmiennym - lekkim obuwiu sportowym.

W kl. I-III nauczanym przedmiotem jest edukacja wczesnoszkolna, w skład której wchodzą: edukacja polonistyczna, edukacja społeczna, edukacja przyrodnicza, edukacja matematyczna, edukacja plastyczna, edukacja informatyczna, muzyczna, wychowanie fizyczne oraz język obcy (j. angielski). Dodatkowo uczniowie, na każdym poziomie realizują innowację pedagogiczną w ramach godzin dyrektorskich i mogą uczestniczyć w zajęciach z religii (2 godz. tygodniowo) lub etyki (1 godz. tygodniowo).

W szkole funkcjonuje stołówka prowadzona przez ajenta, w której wydawane są obiady (cena za obiad dla ucznia będzie podana na początku roku szkolnego). Zapisy na obiady - bezpośrednio u ajenta.

Szkoła zapewnia również opiekę świetlicową w godzinach: 7.00 - 16.00. Wnioski dostępne będą u wychowawcy i na szkolnej stronie internetowej.

Podczas uroczystości szkolnych obowiązuje strój galowy: dziewczynki: biała bluzka, granatowa lub czarna spódnica; chłopcy: biała koszula, granatowe lub czarne spodnie.

W szkole obowiązuje przerwa śniadaniowa.

We wrześniu, na spotkaniu z wychowawcą otrzymają Państwo dostęp do e-dziennika Librus, dzięki któremu na bieżąco będą mieli Państwo możliwość kontaktowania się z wychowawcą i monitorowania postępów w nauce swojego dziecka. Na początku września zostaną utworzone konta mailowe dla dzieci umożliwiające pracę w aplikacji Google Workspace (wcześniej G Suite), za pomocą której szkoła pracuje w systemie zdalnym: Classrom, Meet.

Poniżej przedstawiam Państwu Wyprawkę Pierwszoklasisty, przygotowaną przez wychowawczynie klas pierwszych, która z pewnością ułatwi Państwu kompletowanie niezbędnych przyborów.

Z wyrazami szacunku,

Bożena Tatuśko

WYPRAWKA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

WYPOSAŻENIE PIERWSZOKLASISTY

• biały kołnierz marynarski
  • tornister (plecak ze sztywnym dnem)
  • piórnik (pióro lub długopis, 2 ołówki, gumka, linijka, temperówka zamykana, klej w sztyfcie, nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami);
  • kredki ołówkowe miękkie;
  • kredki świecowe;
  • zeszyt w kratkę w twardej oprawie – format A4;
  • zeszyt w 3 linie 16 kartkowy do kaligrafii;
  • zeszyt w kratkę 16 kartkowy;
  • zeszyt do kontaktów – 32 kartkowy w kratkę;
  • papierowa teczka na gumkę.

Przybory plastyczne w tekturowej teczce z rączką:

• plastelina;
  • farby plakatowe;
  • 3 pędzle – gruby, średni i cienki;
  • blok rysunkowy A4 – biały i kolorowy;
  • blok techniczny A4 – biały i kolorowy;
  • papier kolorowy – wycinanki.

Strój na wychowanie fizyczne (w worku)

• biała koszulka z krótkim rękawem;
  • krótkie spodenki czarne lub granatowe;
  • obuwie sportowe na jasnej podeszwie.

Wszystkie przybory szkolne jak również strój sportowy - muszą być podpisane.

Do pobrania:

1. Wyprawka ucznia klasy pierwszej w roku szkolnym 2022/2023