Witaj Szkoło!

2 września 2022 godz. 17:39:36

Witaj Szkoło!
01 września 2022 w naszej szkole odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2022/2023.

94 najmłodszych uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli mury naszej szkoły, zaproszonych gości, pracowników, rodziców i krewnych przywitała Dyrektor Szkoły Pani Bożena Tatuśko.
Podczas uroczystego apelu, pierwszoklasiści w obecności zgromadzonych złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Przyrzekali być pilnymi uczniami, przyjaciółmi przyrody, a swoim zachowaniem napawać dumą rodziców i wychowawców.
Tuż po ślubowaniu odbyło się pasowanie na uczniów. Dyrektor Szkoły Pani Bożena Tatuśko, Burmistrz Miasta Darłowo - Pan Arkadiusz Klimowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej – Pan Czesław Woźniak oraz Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Joanna Klimowicz dokonali aktu Pasowania na ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego w Darłowie.
Przedstawicielki Zarządu Rady Rodziców: Pani Joanna Klimowicz oraz Pani Ewa Madalińska - Marciniak wręczyły uczniom upominki w postaci zestawów przyborów szkolnych.
Uroczystość zaszczycili swoją osobą również: Pan Jerzy Maciąg Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Pani Krystyna Różańska - Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Turystyki, Pan Zbigniew Mielczarski – Kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych, ks. Bogusław Fortuński - proboszcz parafii św. Gertrudy.
Rok szkolny 2022/2023 w naszej szkole rozpoczyna 800 uczniów w 36 oddziałach.