MP w sztafetowych biegach przełajowych

6 października 2022 godz. 15:15:35

MP w sztafetowych biegach przełajowych

Cztery trzecie miejsca dla SP3 w Mistrzostwach Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Dnia 23 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Inauguracji Powiatowego Szkolnego Roku Sportowego 2022-23.

W ten dzień - na boisku bocznym LO w Sławnie - odbyły się Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Wystartowaliśmy w czterech kategoriach dziewcząt i chłopców, zarówno w Igrzyskach Dzieci jak i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Drużyna chłopców składała się z 10 chłopców i 10 dziewcząt.

Dziewczęta młodsze i młodsi chłopcy biegli na dystansie 800 metrów. Starsze dziewczęta i starsi chłopcy mieli do pokonania dystans 1000 metrów.

Drużyna młodsza dziewcząt biegła w składzie: Walków Lena, Rybarczyk Daria, Piechocka Maja, Marek Anna, Wojda Zofia, Płóciennik Łucja, Łagutko Olimpia, Matuszewska Małgorzata, Ziółkowska Magdalena, Lokś Amelia, Tomala Nadia.

Drużyna młodsza chłopców wystartowała w składzie: Tyrański Karol, Węgrzyn Aleksander, Karczewski Franciszek, Szwed Bartłomiej, Trzpis Filip, Piestrak Antoni, Jasion Jakub, Kubicki Mikołaj, Radomski Marcel, Dydyna Kacper. Obie drużyny dobiegły trzecie.

Drużyna starsza dziewcząt w składzie: Lubner Ewelina, Sapieja Lena, Paszkiewicz Zuzanna, Pancewicz Gabryjela, Stefaniak Oliwia, Skrzypczyńska Magdalena, Polańska Laura, Rzepka Oliwia, Skotarczyk Paulina i Wrzesińska Justyna - rywalizowała ze starszymi dziewczętami z liceum. Po zaciętej walce uplasowały się na miejscu trzecim.

Drużyna starsza chłopców w składzie: Szopiński Patryk, Płóciennik Jan, Zieliński Patryk, Kopiński Hubert, Dydyna Maksymilian, Wyczesany Igor, Jędrzejewski Wiktor, Fibic Aleksander, Czajkowski Paweł i Stroński Szymon zajęła również trzecie miejsce. Kapitanowie drużyn odebrali puchary i medale. Radości nie było końca.

Opiekunami zawodników byli: Radosław Kosacki, Kamila Łagutko i Beata Żmuda.

B. Żmuda