Dzień Pieczonego Ziemniaka

6 października 2022 godz. 18:58:47

Dzień Pieczonego Ziemniaka

Jesień to czas zbiorów ziemniaków, co stanowi doskonałą okazję do spotkań.

W piątek 30 września wolontariusze z klas I-VIII ze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Pomocna dłoń” wzięli udział w spotkaniu integracyjnym. Pierwszą częścią spotkania było przywitanie się i poznanie. Następnie dzieci przystąpiły do wykonywania pracy plastycznej z pieczątek z ziemniaków. Gdy ziemniaki piekły się w ognisku, wolontariusze wzięli udział w zawodach sportowych. Pierwszym zadaniem było szukanie ukrytych ziemniaków, drugim bieg i przechodzenie przez szarfy, a trzecim bieg z ziemniakiem na łyżce. Na zakończenie zawodów organizatorzy wręczyli pamiątkowe medale. Po ogromnej dawce emocji, wszyscy bardzo zgłodnieli i z apetytem zabrali się do degustacji pieczonych ziemniaków. Piątkowe popołudnie upłynęło w wyjątkowo radosnej atmosferze.

D. Lichocka

K. Kołodziej